pühapäev, 30. november 2014

Üks väga tihedat tegevust täis nädal. 

Algas see kõik meil kadritralliga. Kokku said vana-aja ja uue-aja kadrisandid. Vana-aja omad olid mõnusalt takused, valgetes pikkades särkides-kleitides; uue-aja sellid miniseelikutes ja kontskingades. Kui meie tantsu lahti lõime ja küüsi külmetasime, siis nemad ütlesid, et ei kuula musa leiget, nemad on vinged disko-beibed. Ja kui meie karjaõnne ja lapsepõnne soovisime, hõikasid nemad, et toovad hoopis linna-uudist, mitte karjaõnne. Lõpuks olid mõlemad leerid suures sõpruses ning kaasa haarati ka pererahvas, et ühiselt kadritantsu keerutada, ühel meelel lustitada.





Järgmisel päeval alustasime liivapiltide valmistamist. Värvisime liiva ja tegime kavandid, lõplik pilt saab valmis esmaspäeval. Töö vahepeal katsetasime pärisliivale vastandiks virtuaalset liiva. Kui igaüks oli arvutiliivaga oma kunstikätt proovinud, saime ühise uhke kunstiteose.

JA NELJAPÄEV! AMMU OODATUD PLAYBACK.

Playbacki uudised kirjutame siia siis kui saame video ja õpilaste mõtted. Sellega läheb veidi aega....

neljapäev, 27. november 2014

Digipäeva kodutööd.

Tere!

Eilne playback oli vahva! Olen uhke Teie kõikide üle! Publik kiitis, et Teil tuli hästi välja. Esinesite nagu päris staarid. Tants läks suurepäraselt, kuigi õpetaja ajas poiste sammud veidi sassi. Eriliselt tublid olid veel Katarina, Marleen, Annabel ja Rasmus oma toreda "Helista mulle mobiilile" looga. Ise tehtud, hästi tehtud. Blogisse tulevad videod ka kui kõik kodused tööd olete ilusasti ära teinud. Jõudu tööle digipäevaks! (Ära lükka tänaseid toimetusi homse varna!)

1. Matemaatika -Sellelt leheküljelt leiate töölehe. Ise teed, ise kontrollid! Esmaspäeval ütled õpetajale, kuidas läks ja millise hinde paned.

http://hot.ee/motlejalahenda/tooleht11.2.htm

2. Eesti keel.

Oleme teinud keskkonnas www.storybird.com piltide järgi jutukest. Proovi teha piltide järgi lugu "Esimene lumi." (Seal, kus kirjutamise - write - all on categories, pane tühja lahtrisse snow ja leiad mõned lumega seotud pildid.) Kui sa ei leia, võid valida ise mõne pildi ja selle järgi loo kirjutada. Tuleta meelde oma kasutajanimi ja salasõna.

Loe läbi lugemispala lk 86, 87 ja vasta küsimustele

http://goo.gl/forms/C9NRZcvGsb



Loe siis hoolsasti ka oma raamat läbi kui veel loetud pole ning tee kokkuvõte.

3. Vaata youtubist netilambaid (neli multikat) ja kirjuta seinale, mida õppisid

neljapäev, 20. november 2014

http://e-ohutuspesa.blogspot.com/2014/11/enne-nutiseadme-joonistamist.html

Meie unistuste nutivahendid.

laupäev, 15. november 2014

Laimitort

LAPSEVANEMATELE, KES KLASSI AVAMISPEOL KÄISID, ON ÕPETAJAL VEEL ÜKS VANA VÕLG TASUMATA.

Siin on see kauaoodatud retsept.

 Põhi:
200 g Digestive küpsist
100 g sulatatud võid.

Täidis:
1 purk (400g) kondenspiima suhkruga
4 laimi mahl
2 dl vahukoort

Purusta küpsised, lisa sulatatud või ja sega küpsisepuruga läbi. Suru segu lahtikäiva 24 cm läbimõõduga vormi põhja ja äärtele. Pane vorm külma, kuni teed täidise.

Täidise jaoks pressi pooleks lõigatud laimidest mahl välja. Vahusta koor ning sega hulka kondenspiim ja laimimahl. Kummuta täidis vormi põhja peale. Hoia kook külmikus vähemalt kaks tundi. Serveeri.


Kuidas jõuab leib meie lauale?




Kui rukis on kenasti sügisel maha külvatud, siis peale mõnusat talvitumist tärkab ta kevadel elule. Augustiks on rukis juba mõnusalt küps, et seda saab sirbiga sihh ja sahh maha lõigata. Viljavihud seotakse kokku ning tehakse hakid, mille kohta Katarina ütles, et nagu onnid. Hakid on selleks vajalikud, et vihm vilja läbi ei leotaks.

Vili pandi kuivama talumajades üles taladele, kuhu toasoojus kõige mõnusamini ulatus. 

Ja nüüd, nagu pildilt näha, võetakse koodid ja pekstakse terad rukkis välja.

kolmapäev, 5. november 2014





KOKKUVÕTE DIGIPÄEVAST

Aitäh kõikidele lapsevanematele, kes võtsid vaevaks ja digipäeva küsimustele vastasid. Teen nüüd väikese kokkuvõtte. Kokku vastas küsimustele 7 lapsevanemat. Seitsmest kuus leidsid, et digipäev on lapsele vajalik. Kui küsisin, kas lapsed digipäeval midagi ka õppisid, vastasid 6 lapsevanemat, et õppisid küll. Üks vanem ei osanud vastata, kas ikka õppis. Üldiselt pidid lapsevanemad päris palju lapsi aitama ja tööde tegemine võttis aega üks kuni kolm tundi. Lapsevanemate arvamused:
  • Digipäev meeldis lapsele ja mulle. 
  • Toetan digiõpet integreerituna tavaõppesse, terve päev üksi kodus olla ja ülesandeid lahendada pole kõige lihtsam. Pidin last pidevalt telefonitsi juhendama.
  • Kõige suurem õppetund oli see, et arvutis ülesandeid lahendades pead hoolikalt mõtlema ja kontrollima, sest ei pruugi enam parandamise võimalust olla. 
  • Õhtul tulin koju hilja ja laps avastas, et kõik on õppimata. Siis nuttis natuke mu süles ja aitasin tal tööd ära teha. 
  • Laps sai ise kõigega hakkama. Ei pidanud üldse aitama.
Lastele digipäev väga meeldis. Ei pea vara ärkama ja arvutis ülesandeid lahendada on vahva. Järgmisel korral soovivad õpilased rohkem digiülesandeid lahendada kui töövihikust teha. Ühele lapsele meeldisid aga kõige rohkem töövihiku harjutused.

Käisime täna õpetajatega konverentsil "Digivõimalused õppimises ja õpetamises." Välja toodi mõte, et tänapäeva lapsed on juba väga vara seotud nutivahenditega ja enamasti kasutavad seda kes-teab-milleks. Paljuski pole ka vanemad kursis oma laste tegemistega arvutis. Tore videolõik oli see kui lapsed istusid kiigel, ise nutivahendeid näppides. Ja loengupidaja küsiski, et kas kiikumiseks on tarvis nutivahendeid?

Seega on meil, õpetajatel, ülesanne need vahendid õppimise kasuks tööle panna ning lastevanematel lasub kohustus hoida silm peal, mida lapsed internetis teevad.